from 799.00₺
REZERVASYON YAP

Batı Karadeniz Turu – Bolu Yedigöller Dahil / 2 Gece 4 Gün

Created with Sketch. Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun hareketli
Not Rated
Created with Sketch.

Gün Sayısı

4 gün 2 gece

Created with Sketch.

Tur Tipi

Konaklamalı Tur

Created with Sketch.

Min. Kişi Sayısı

14 people

Created with Sketch.

Diller

___

Detaylar

Batı Karadeniz Bolu Yedigöller turu dahil; 2 gece konaklama, 2 gece yolculuğu ve 3 tam gün tur şeklinde olup, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun hareketlidir. Batı Karadeniz turu programında Bolu, Bartın, Karabük ve Kastamonu illerinin turistik bölgelerini kapsamaktadır. Tercih ettiğimiz otellerimiz ağırlıklı yöresel ve butik otel olup, yıldızlı büyük oteller de olabilir.

Bölgedeki alışveriş noktaları ve restoranlarda yöresel ürünler kullanan işletmeler tercih edilmektedir.

Bölgede Karadeniz iklimi hakimdir. Bol yeşil alan bulunmaktadır ve yağış oranı fazla olduğundan buna hazırlıklı katılım olmalıdır. Bazı noktalarda sabah saatlerinde sis olmaktadır.

 • 31 Temmuz 2020 – 3 Ağustos 2020 (Bayram)
 • 8 Ekim 2020 – 11 Ekim 2020
 • 5 Kasım 2020 – 8 Kasım 2020

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 4 Gece 4 Gün olup 2 Gece otel konaklamalıdır.
Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bahar Gezileri kesinlikle sorumlu değildir.
Batı Karadeniz Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Bahar Gezileri’nin sorumluluğu yoktur.
Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 14 olarak öngörülmüştür.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır. Turun iptali durumunda Bahar Gezileri iptalini bizzat bildirmek zorundadır.Yapılacak olan para iadesi misafirlerimize 10 iş günü içerisinde iade edilir. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir.
Gidiş-dönüş otobüs biletleri Bahar Gezileri tarafından karşılanır.
Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35’idir.
Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir.
Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ‘
Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ‘
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MIDIBUSLER: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

YEMEK DETAYLARI

Kahvaltılar yol güzergahında uygun yerlerde olmak koşulu ile yapılır.
Öğle yemekleri yöresel açık büfe veya set menü şeklinde, standart ücretlendirmeye tabii olup kişiye aittir .
Yemeklerin yanında alınacak olan içecekler ekstra olarak ücretlendirilir.

MÜZEKART BİLGİSİ

Tur fiyatına Müze Kart ve Müze Ören Yeri ücretleri dahil değildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ

Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Otel fiyatı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

Anlaşmalı olduğumuz ve hiçbir aracının dahil olmadığı bütçenize uygun Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz yerleri sizin için tercih ediyoruz.

İKLİM ŞARTLARI

Dört mevsimi yağışlı olabilen genelde ılıman bir iklim tipidir. Cephe ve orografîk yağışlar hâkimdir. Bölgede kıyıya paralel yüksek dağların bulunması yağışların fazlalaşmasına ortam hazırlamıştır. Bu nedenle bölgede yıllık ve günlük sıcaklık farkı fazla değildir. Aynı zamanda bölgede kış çok soğuk olmaz, ancak yağışlı geçer. Yağışlar daha çok yağmur şeklinde olup kar yağışı, don olayları görülebildiği gibi sık sık sis de görülür. Bölgede yaz ayları da ılıman geçer. En sıcak ayın ortalaması 22°C-24°C’ı geçmez. En soğuk ayın ortalama sıcaklığı ise her zaman 0°C’ın üzerindedir. Zaman zaman kuzeybatıdan gelen soğuk hava kütleleri bölgeyi etkilese de bu etki bölgenin doğusuna gidildikçe kaybolur. Bölge coğrafî özelliklerine göre, sıcaklık ve yağış bakımından değişiklikler göstermektedir. Karadeniz üzerinden gelen serin ve nemli havanın Kuzey Anadolu Dağları boyunca yükselmesi ile yağışlar meydana gelir. Doğu Karadeniz Bölümü’nde yüksekliğin fazla olması nedeniyle en fazla yağış bu bölümde görülür. Yıllık yağış miktarı ortalama 2000 mm’dir (Rize 2300 mm. Bölge genelinde yıllık yağış miktarı özellikle Doğu Karadeniz Bölümü’nde 2000 mm’nin üzerine çıkabildiği gibi Orta Karadeniz Bölümü’nde 600 mm’ye kadar düşebilmektedir.

Daha fazla görüntüle

Tur Programı

1. Gün: (Trabzon – Giresun – Ordu – Samsun – Bolu İstikametinde Hareket)
 1. Gün: (Trabzon – Giresun – Ordu – Samsun – Bolu İstikametinde Hareket)

Hareket Noktaları: TRABZON: 19.00 / GİRESUN: 20.30 / ORDU: 22.00 / SAMSUN: 23.55

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Bolu'ya ulaşıyoruz.

2. Gün: (Yedigöller Milli Parkı – Abant Gölü – Gölcük Gölü – Termal Kaplıca)

Tesiste aldığımız kahvaltı sonrası Bolu Yedigöller Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Burada yedigöller yürüyüşümüzü yaptıktan sonra, yan yana büyüyen iki ağacın yukarıda birleşmesi ile oluşmuş ve üçgen şeklini almış Pisagor Ağacı'nı görüyoruz. Ardından öğle yemeğini yemek üzere Bolu Merkeze geçiyoruz. Yöresel Bolu lezzetlerinden oluşan menümüzü aldıktan sonra Yerleşmek üzere otele geçiyoruz. Vakit kaybetmeden Bolu Abant Gölü'ne yol alıyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası, Yapay göl olan Gölcük Gölü'ne gidiyoruz. Buradaki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra yol üstünde bulunan kaplıcalara gidiyoruz. Ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı: Tesiste serpme kahvaltı (ekstra)
Öğle yemeği: Tesiste yöresel menü (ekstra)
Akşam yemeği: Otelde acık büfe veya Set Menü
Konaklama: BOLU

3. Gün: (Devrek – Amasra Müzesi – Amasra Kalesi – Tavşan Adası)

Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası Zonguldak Devrek'e geçiyoruz. Burada el yapımı bastonların yapılış hikayesini ve özelliklerini öğrenip Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola'' dediği ve Dünyanın gözbebeğine benzettiği Amasra'ya geçiyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra Amasra Kalesi ve Cenevizlilerden kalma eserlerin bulunduğu Amasra Müzesi'ne gidiyoruz. Ardından Gümüşçüler ve Çiniciler çarşısı ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Tavşan Adası Tekne Turu’na ekstra katılabilirler. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısı: Otelde açık büfe veya Set Menü
Öğle yemeği: Tesiste alakart menü (ekstra)
Akşam yemeği: Otelde set menü veya Açık Büfe
Konaklama: SAFRANBOLU

4. Gün: (Ağaç Tüneli – Cam Teras – Kanyon – Eski Çarşı – Kastamonu)

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Giderken yol üstünde ağaçların birleşerek oluşturduğu tünellerden geçiyoruz ve fotoğraflıyoruz. Ardından Safranbolu İncekaya Kanyonu üzerinde bulunan cam terasa gidip manzaranın tadını çıkarıyoruz. Buradaki gezimiz sonrası kanyon içinde küçük bir yürüyüş yapıyoruz ve Safranbolu Eski Çarşı'ya geçiyoruz. Burada yöresel Safranbolu lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra eski bir konağı ziyaret ettikten sonra Cinci Hanı gezisi ve lokum ve hediyelik alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Vaktimiz güzelse Kastamonu Merkez'de serbest zaman verip dönüş için hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe veya Set Menü
Öğle yemeği: Tesiste yöresel menü (ekstra)


GEZİLECEK YERLER

Yedigöller Milli Parkı
Pisagor Ağacı
Abant Gölü
Gölcük Gölü
Termal Kaplıca
Devrek
Amasra
Amasra Kalesi
Amasra Müzesi
Tavşan Adası
Ağaç Tüneli
Cam Teras
Kanyon
Eski Çarşı

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...


Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Included/Excluded

 • Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe Veya Serpme 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe Veya Set Menüden oluşan 2 akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (Araç Detayları Uyarılar Kısmında Yer Almaktadır)
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Bahar Gezileri Otobüsü içerisindeki Tüm İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilenler Dışındaki Tüm Öğünler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar

Tur Güzergahı / Lokasyon

Created with Sketch. Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun hareketli

Yorum

0/5
Not Rated
Based on 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Average
0
Poor
0
Çok Kötü
0
Toplam 1 - 0 Sonuçtan 0 Sayfa Gösteriliyor.

Değerlendirmede Bulun.

Created with Sketch.
Fiyat 799.00₺

İlginizi çekebilecek diğer ilanlar

Abone Ol & Haber Al

Yeni Turlarımızdan Haber alın.

Whatsapp İleti
Whatsaap Hattı
Merhaba size yardımcı olabilir miyim?