from 750.00₺
REZERVASYON YAP

Kapadokya Turu / 4 gün 2 gece

Created with Sketch. Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun hareketli
Not Rated
Created with Sketch.

Gün Sayısı

4 gün 2 gece

Created with Sketch.

Tur Tipi

Konaklamalı Tur

Created with Sketch.

Min. Kişi Sayısı

14 people

Created with Sketch.

Diller

___

Detaylar

 • 16 Temmuz 2020 – 19 Temmuz 2020
 • 31 Temmuz 2020 – 3 Ağustos 2020 ( Bayram )

Güvercinlik Vadisi
Nazar Boncuklu Ağaç
Onix Değerli Taş Atölyesi
Kaymaklı Yer Altı Şehri
Asmalı Konak
Şarap Mahzenleri
Ihlara Vadisi
Selime Katedrali
Selime Türmesi
Narlı Göl
Kızılırmak
Paşa Bağları Peri Bacaları
Devrent Vadisi
Uçhisar Kalesi
Göreme Açık Hava Müzesi
Aşk Vadisi

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 4 Gece 4 Gün olup 2 Gece otel konaklamalıdır.
Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bahar Gezileri kesinlikle sorumlu değildir.
Kapadokya Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Bahar Gezileri’nin sorumluluğu yoktur.
Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 14 olarak öngörülmüştür.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır. Turun iptali durumunda Bahar Gezileri iptalini bizzat bildirmek zorundadır.Yapılacak olan para iadesi misafirlerimize 10 iş günü içerisinde iade edilir. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir.
Gidiş-dönüş otobüs biletleri Bahar Gezileri tarafından karşılanır.
Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35’idir.
Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir.
Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ‘
Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ‘
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MIDIBUSLER: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

YEMEK DETAYLARI

Kahvaltılar yol güzergahında uygun yerlerde olmak koşulu ile yapılır.
Öğle yemekleri yöresel açık büfe veya set menü şeklinde, standart ücretlendirmeye tabii olup kişiye aittir .
Yemeklerin yanında alınacak olan içecekler ekstra olarak ücretlendirilir.

MÜZEKART BİLGİSİ

Tur fiyatına Müze Kart ve Müze Ören Yeri ücretleri dahil değildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ

Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Otel fiyatı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

Anlaşmalı olduğumuz ve hiçbir aracının dahil olmadığı bütçenize uygun Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz yerleri sizin için tercih ediyoruz.

İKLİM ŞARTLARI

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi’ne doğru eserken artık kurudur.

Daha fazla görüntüle

Tur Programı

1. GÜN ( Trabzon - Giresun - Ordu - Samsun - Çorum - Avanos İstikametine Hareket)
1. GÜN ( Trabzon - Giresun - Ordu - Samsun - Çorum - Avanos İstikametine Hareket)

Hareket Noktaları: TRABZON: 18.00 / GİRESUN: 19.30 / ORDU: 21.00 / SAMSUN: 23.30
Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Göreme’ye ulaşıyoruz.

2. GÜN (Güvercinlik Vadisi - Göreme - Yeraltı Şehri - Ürgüp

Belirtilen noktalardan hareket ederek Göreme'ye ulaştıktan sonra Balon turlarını izleyerek Kapadokya serüvenimize başlıyoruz. Balon seyri bittikten sonra extra alacağımız kahvaltı sonrası kayalara oyulmuş küçük küçük güvercin yuvalarının ve herkesin merak ettiği Nazar Boncuklu Ağaç'ın bulunduğu GÜVERCİNLİK VADİSİ'ne varıyoruz. Buradaki güvercinlere yem verip fotoğraflarımızı çektikten sonra, volkanik bölge olduğu için değerli ve yarı değerli taşların işlendiği ve gösterildiği ONİX DEĞERLİ TAŞ ATÖLYESİ'ne gidiyoruz. Burada yapılan sunumun ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Hız kesmeden insanların yerin altına soğuktan, sıcaktan, savaştan kaçıp sığınmak için yaptıkları yeraltı şehirlerinden biri olan KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ ziyaretimiz başlıyor. Buradaki tarihi dokuyu hissettikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından ÜRGÜP merkezde panaromik turun ardından bir aralar çok yoğun izlenen dizi olan ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağa gidiyoruz. Ardından dileyenler için ŞARAP MAHZENLERİ'nde şarap tadımı için serbest zaman veriyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı: Tesiste açık büfe (ekstra)
Öğle Yemeği: Set menü (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe
Konaklama: Elite Cave Suites Hotel vb.

3. GÜN ( Derinkuyu - Ihlara Vadisi - Selime Katedrali - Narlıgöl)

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 1 saat süren yolculuğun ardından IHLARA VADİSİ ' ne varıyoruz. Ihlara Vadisi Turu yürüyüş turudur. Yaklaşık 2,5 saat yapılan yürüyüş ve çay molası sonrası Gizemli hikayesiyle ilgi çeken SELİME KATEDRALİ'ne tırmanıyoruz.Ordan da SELİME TÜRBESİ ziaretine geçiyoruz. Eğer vaktimiz güzelse extra GÜZELYURT (vakit kalırsa) turumuzu yaptıktan sonra, NARLI GÖL'de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Türk gecesi organizasyonuna ekstra katılabililer.

Kahvaltı: Otelde açık büfe
Öğle Yemeği: Tesiste açık büfe (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe
Konaklama: Muşkara Cave Otel vb.

4.GÜN (Uçhisar - Avanos - Peri Bacaları - Aşk Vadisi )

Otelde alınan kahvaltı sonrası AVANOS merkez turu yapıp, meşhur usta sunumuyla ÇÖMLEK ATÖLYESİ'nde çömlek yapımını esprili bir dille izleyip KIZILIRMAK (SALLANAN KÖPRÜ) serbest zaman veriyoruz. Ardından şapkalı peri bacaları olan ve dünyanın en büyük peri bacaları olan PAŞABAĞLARI PERİ BACALARI'na gidiyoruz. Burada peri bacaları oluşumunu rehberimizden dinledikten sonra şekil şekil kayaların bulunduğu Develi Vadi olan DEVRENT VADİSİ (HAYAL VADİSİ)'de peri bacaları arasında yürüyüş yapıyoruz. Ardından öğle yemeğine geçiyoruz ve testi kebabı menüsü yiyoruz. Burdan sonra Panaromik Göreme Tepesi'nde çay kahve molası veriyoruz. Burdaki molamız sonra Görkemli kayadan oluşan UÇHİSAR KALESİ ziyaretimiz ve 4 katlı peri bacası evi ziyaretmizi yapıp meşhur LOKUM VE KABAK ÇEKİRDEĞİ TADIMI yaptıktan sonra GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ'ne hareket ediyoruz. Burda freskleri inceleyip Eski Hristiyan kültürünü gördükten sonra, aşk vadisi'nde Panaromik fotoğraf çekmek için AŞK VADİSİ'ne gidip dönüş için harekete geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe
Öğle Yemeği: Tesiste Testi Kebabı menü (ekstra)

DÖNÜŞ: 17:00
VARIŞ: 05:00 (TRABZON)

Balon Turu

Dünya'nın sayılı balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayacaksınız. Muhteşem gün doğumunu Erciyes Dağı'nın eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz. Balon turu, gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor. Balon kalkış yerine gelindiğinde, hafif bir kahvaltı yapılıyor. Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz. Ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz. Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Türk Gecesi

Kapadokya'ya özgü, kayadan oyma, otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen, Türkiye`nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyecek. Aynı zamanda, dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varacaksınız. ( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, meyve vs. dahil) Türk gecesi Halayhan Restaurant`ta gerçekleşiyor. (Bölge yoğunluğu sebebiyle başka bir kaya oyma restaurantta gerçekleştirilebilir.)
Ekstra 70 TL

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Included/Excluded

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe veya Serpme 2 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 2 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım ( Araç Detay Kişi Sayısına Göre Belirlenmektedir. )
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Bahar Gezileri Otobüsü İçerisindeki İkramlar(Gidiş ve Dönüş)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Programda belirtilen son gün akşam yemeği
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar
 • Türk Gecesi, Balon Turu, Atv Turu, Gün Batımı Turu, Vb Turlar

Tur Güzergahı / Lokasyon

Created with Sketch. Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun hareketli

Yorum

0/5
Not Rated
Based on 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Average
0
Poor
0
Çok Kötü
0
Toplam 1 - 0 Sonuçtan 0 Sayfa Gösteriliyor.

Değerlendirmede Bulun.

Created with Sketch.
Fiyat 750.00₺

İlginizi çekebilecek diğer ilanlar

Abone Ol & Haber Al

Yeni Turlarımızdan Haber alın.