from 350.00₺
REZERVASYON YAP

Kars & Erzurum Turu – Doğu Ekspresi Treni (Pulmanlı Yolculuk) / 2 gün 1 gece

Created with Sketch. Ordu, Giresun,Trabzon, Gümüşhane hareketli
Not Rated
Created with Sketch.

Gün Sayısı

2 gün 1 gece

Created with Sketch.

Tur Tipi

Konaklamalı Tur

Created with Sketch.

Min. Kişi Sayısı

14 people

Created with Sketch.

Diller

___

Detaylar

TUR ÇIKIŞ/VARIŞ TARİHLERİ

 • 3 Ocak 2020 – 5 Ocak 2020
 • 10 Ocak 2020 – 12 Ocak 2020(DOLU)
 • 17 Ocak 2020 -19 Ocak 2020 (SON 10 KİŞİ)
 • 31 Ocak 2020 – 2 Şubat 2020
 • 7 Şubat 2020 – 9 Şubat 2020
 • 14 Şubat 2020 – 16 Şubat 2020
 • 22 Şubat 2020 – 24 Şubat 2020
 • 29 Şubat 2020 – 2 Mart 2020
 • 6 Mart 2020 – 8 Mart 2020
 • 13 Mart 2020 – 15 Mart 2020

Bu turumuz otobüs ile hareket edilmekte olup tur programları otobüs ile gerçekleştirilmektedir.
Yalnızca Kars – Erzurum arasında tren yolculuğu yapılmaktadır.
Tren yolculuğu pulmanlı (oturaklı) vagonlarda yapılmaktadır.
Yataklı vagonlar bu tur rezervasyonunda kullanılmamaktadır.

Sarıkamış
Ani Harabeleri
Çıldır Gölü
Doğu Ekspresi
Erzurum
Taşhan
Üç Kümbetler

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 2 Gece 2 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır.
Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bahar Gezileri kesinlikle sorumlu değildir.
Kars Erzurum Doğu Eksresi Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0-6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Haftalık turlarda oturma düzeni sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır ve bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Bahar Gezileri’nin sorumluluğu yoktur.
Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 14 olarak öngörülmüştür.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Bahar Gezileri’nde saklıdır. Turun iptali durumunda Bahar Gezileri iptalini bizzat bildirmek zorundadır.Yapılacak olan para iadesi misafirlerimize 10 iş günü içerisinde iade edilir. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir.
Gidiş-dönüş otobüs biletleri Bahar Gezileri tarafından karşılanır.
Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35’idir.
Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir.
Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. ‘
Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ‘
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MIDIBUSLER: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

YEMEK DETAYLARI
Kahvaltılar yol güzergahında uygun yerlerde olmak koşulu ile yapılır.
Öğle yemekleri yöresel açık büfe veya set menü şeklinde, standart ücretlendirmeye tabii olup kişiye aittir .
Yemeklerin yanında alınacak olan içecekler ekstra olarak ücretlendirilir.

MÜZEKART BİLGİSİ

Tur fiyatına Müze Kart ve Müze Ören Yeri ücretleri dahil değildir.(Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler. Satış esnasında müzekart talep etmeyen misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.
T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ

Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Otel fiyatı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

Anlaşmalı olduğumuz ve hiçbir aracının dahil olmadığı bütçenize uygun Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz yerleri sizin için tercih ediyoruz.

Daha fazla görüntüle

Tur Programı

1.GÜN (Ordu - Giresun - Trabzon - Gümüşhane - Kars İstikametinde Hareket)
1.GÜN (Ordu - Giresun - Trabzon - Gümüşhane - Kars İstikametinde Hareket)

Hareket Noktaları: ORDU: 20.00 / GİRESUN: 21.00 /TRABZON: 23.00 / GÜMÜŞHANE: 23.55

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Rus İşgali sırasında Ruslar tarafından inşa edilen ve Baltık Mimarisinin ülkemizde görüldüğü tek nokta olan.Kars’a ulaşıyoruz.

2.GÜN (Sarıkamış - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü)

Tesiste yaptığımız sabah kahvaltısının ardından Sarıkamış’a yol alıyoruz ve tarihimizin önemli bir kahramanlık destanının geçtiği, 90 bin şehit verdiğimiz Allahuekber dağlarında bulunan şehitliğimizi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sarıkamış kayak merkezinde serbest zamanın ardından
‘Ani gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz’ sözünün söylendiği, UNESCO Dünya Kültür Miras listesine eklenen, 1001 kiliseli şehir olarak adını duyuran ve Anadolu’da ilk cuma namazının kılınması ile ünlü bin yıllık tarihi olan Ani Harabelerini geziyoruz. Buradaki renkli taşlı yapıların kar üzerine yansımasıyla ortaya çıkan muazzam görüntü ve çevredeki muhteşem manzaralı yapılar sizlere birbirinden güzel hisler yaşatacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekme imkanı sunacaktık. Keseli kilise- Aslanlı Kapı- Emir Manuçehr Camii, kent surları, Ani Katedrali, Tigranhonents Kilisesi gibi önemli eserleri gezdikten sonra Ani Harabelerindeki gezimizi sonlandırıyor ve öğle yemeği için molamızı veriyoruz. Yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizden sonra kış aylarında yüzeyi buz tutmasıyla bilinen Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz donmuş göl üzerine oyuntular açarak balık tutan balıkçıları keyifle izleyebilirler. Aynı zamanda isteyen misafirlerimiz kızaklı at binme, 4×4 araçlarla göl üzerinde gezinti ve donmuş gölden balık tutma gibi etkinliklere katılabilirler. Buradaki etkinliklerimizi tamamlandıktan sonra dinlenmek üzere Kars şehir merkezindeki otelimize dönüş yapıyoruz. Burada misafirlerimiz için Rus mimarinin en güzel örneklerini görebilecekleri Kars sokaklarında akşam yemeğine kadar dolaşabilecekleri serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesi etkinliklerine katılabilirler.(Extra)
Kahvaltı: Tesiste açık büfe (ekstra)
Öğle Yemeği: Tesiste açık büfe (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü
Konaklama: KARS

3.GÜN (Doğu Ekspresi / 08.00 Treni - Erzurum - Taşhan - Üç Kümbetler)

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından 08.00 Doğu Ekspresi’ne binmek için hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren keyifli ve bol eğlenceli yolculuğumuzun ardından Doğu Anadolu’nun görkemli dağları ile çevrilen Erzurum’a ulaşıyoruz. Bu saatler süren yolculuğumuzun ardından ilk olarak öğle yemeğimiz için Meşhur Erzurum Cağ Kebabından oluşan menümüzü tadıyoruz ve Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli Mücadelenin temellerinin atıldığı Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Burada ilk durağımız Hatuniye Medrese’si olarak adlandırılan çifte minareli medrese olacaktır. Akabinde Yakutiye Medrese’si, Ulu Camiii, Üç Kümbetler’i geziyor ve meşhur oltu taşlarının sergilendiği Taşhan’ı ziyaret edip Oltu Taşı alışverişi yapabileceğimiz serbest zamanımızın ardından dönüş için hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde serpme ya da açık büfe
Öğle Yemeği: Tesiste Cağ kebabı (ekstra)
Akşam Yemeği: Yolda (ekstra)
Dönüş: 18.00
Varış: 01.30 (Ordu)

Bir başka BAHAR GEZİLERİ Programında görüşmek üzere Hoşçakalın...

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi ve mevsim koşullarını düşünerek giyinmenizi tavsiye ederiz. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Included/Excluded

 • Otellerde 1 Gece Konaklama
 • Açık Büfe veya Serpme 1 Sabah Kahvaltısı
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (Araç Detay Kişi Sayısına Göre Belirlenmektedir.)
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Bahar Gezileri Otobüsü İçerisindeki İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilenler Dışındaki Tüm Öğünler
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar
 • Doğu Ekspresi Tren Bileti
 • Kafkas Gecesi

Tur Güzergahı / Lokasyon

Created with Sketch. Ordu, Giresun,Trabzon, Gümüşhane hareketli

Yorum

0/5
Not Rated
Based on 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Average
0
Poor
0
Çok Kötü
0
Toplam 1 - 0 Sonuçtan 0 Sayfa Gösteriliyor.

Değerlendirmede Bulun.

Created with Sketch.
Fiyat 350.00₺

İlginizi çekebilecek diğer ilanlar

Abone Ol & Haber Al

Yeni Turlarımızdan Haber alın.

Whatsapp İleti
Whatsaap Hattı
Merhaba size yardımcı olabilir miyim?