from 449,00TL
REZERVASYON YAP

Kapadokya Turu / 2 gün 1 gece

ico_maps_add_2 Created with Sketch. Kapadokya
Çok Kötü
ico_clock Created with Sketch.

Gün Sayısı

2 gün 1 gece

ico_tour_type Created with Sketch.

Tur Tipi

Konaklamalı Tur

ico_adults_blue Created with Sketch.

Min. Kişi Sayısı

15 Kişi

Group Created with Sketch.

Diller

___

Detaylar

TUR ÇIKIŞ/VARIŞ TARİHLERİ

 • 13 Eylül 2019 – 16 Eylül 2019

 • 20 Eylül 2019 – 23 Eylül 2019

 • 27 Eylül 2019 – 30 Eylül 2019

 • 4 Ekim 2019 – 7 Ekim 2019

 • 11 Ekim 2019 – 14 Ekim 2019

 • 18 Ekim 2019 – 21 Ekim 2019

 • 25 Ekim 2019 – 28 Ekim 2019

Tur Programı

1. GÜN (TRABZON - GİRESUN - ORDU - SAMSUN - ÇORUM - AVANOS İSTİKAMETİNDE HAREKET)
1. GÜN (TRABZON - GİRESUN - ORDU - SAMSUN - ÇORUM - AVANOS İSTİKAMETİNDE HAREKET)

KAPADOKYA

(TRABZON - GİRESUN - ORDU - SAMSUN - ÇORUM - AVANOS İSTİKAMETİNDE HAREKET)

Hareket Noktaları: TRABZON: 18.00 / GİRESUN: 20.00 / ORDU: 21.00 / SAMSUN: 23.55

Belirtilen noktalardan hareket edilerek eğlenceli geçen yolculuğumuz sırasında gerekli ikramlar ve molalar yapıldıktan sonra Göreme’ye ulaşıyoruz.

2. GÜN (UÇHİSAR - KAYMAKLI - ÜRGÜP - ORTAHİSAR)

2. GÜN (UÇHİSAR - KAYMAKLI - ÜRGÜP - ORTAHİSAR)

Sabahın erken saatlerinde Göreme'de (varsa) havada süzülen rengarenk balonları izledikten sonra tesiste açık büfe kahvaltımızı (ekstra olarak) alıyoruz. Kahvaltı sonrası vakit kaybetmeden Uçhisar Kalesi ile turumuza başlıyoruz. Kapadokya’yı 360 derece
görebileceğiniz Uçhisar Kalesi’nin zirvesinden Kızılçukur, Ortahisar, Ürgüp, İbrahimpaşa,Mustafapaşa ve Gömede Vadileri ile Göreme, Avanos,Çavuşin, Nevşehir, Çat ve Erciyes’e kadar hemen her yer görülüyor. Yüksekliği 100 metreyi bulan Uçhisar Kalesi’nde çok sayıda oda, ev, sığınak, depo, sarnıç, mahzen vardır. Bu bölmeler birbirine merdivenler, tüneller ve koridorlarla bağlanmış. Uçhisar Kalesi'nin tarihi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra Kapadokya’nın simgesi haline gelen peri bacası şeklindeki bir eve konuk oluyoruz. Daha sonra Hititler ve Romalılar için önemli olan güvercinlerin yuvalarının bulunduğu vadiye Güvercinlik Vadisi'ne gidiyoruz. Kapadokya’da, Uçhisar’dan Göreme’ye kadar uzayan 4100 metrelik bir trekking vadisidir ve adını vadilerde oyulmuş güvercinlik denen yuvalardan alıyor. Bu bölgelerde yaşayan Hristiyanlar güvercinlerin yumurtalarını toplayarak kiliselerin freskleri için kullandıkları alçıya katarlardı. Vadi’nin biri Uçhisar’dan, diğeri ise Uçhisar’ın güneyinden olmak üzere iki girişi bulunuyor. Orada kayalara oyulmuş güvercin yuvalarını gördükten sonra meşhur nazar boncuklu ağaçta fotoğraf çekip, Kapadokya el sanatları değerli taşlar atölyesine gidip taş ustalığı ve taşlar hakkında bilgi alıyoruz. Buradan da eski dönemlerde insanların savaşlardan ve soğuktan korunmak için yaptıkları bizi tarihin derinliklerine götürecek Kaymaklı Yeraltı Şehri'ne giriyoruz. Ardından açık büfe öğle yemeğimizi alıp Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp merkez, Ürgüp Asmalı Konak ve Şarap mahsenleri turumuzu yapıp günün yorgunluğunu atmak üzere kabak çekirdeği ve lokum ikramı yapıyoruz ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden sonra Günbatımı Turu, Türk Gecesi ve Gece Turumuza katılabilir.

Kahvaltı: Tesiste açık büfe (ekstra)
Öğle Yemeği: Tesiste açık büfe (ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü
Konaklama: Kapadokya

3. GÜN (AVANOS - DEVRENT - GÖREME )

3. GÜN (AVANOS - DEVRENT - GÖREME )

Sabah otelimizde açık büfe aldığımız kahvaltı sonrası rotamızı bölgenin simgesi Peri Bacaları Vadisi'ne çeviriyoruz. Dünya'nın en büyük peri bacalarının bulunduğu Paşa Bağları'na gidiyoruz. Rehberimizin buradaki oluşumlar hakkında bilgi verdikten sonra serbest zamanda fotoğraflarımızı çekip, Avanos'ta meşhur çömlek atölyesine gidip, çömlek yapımı sunumu izliyoruz. Dileyen bir misafirimiz de ustamızla birlikte çömlek yapabilir. Burada geçirdiğimiz keyifli dakikalar sonrası Göreme'yi üstten görebileceğimiz hoş manzarası olan seyir terasında manzaraya karşı çay kahve molası veriyoruz ve ordan da Göreme Açık Hava Müzesi'ne gidiyoruz. Burada bulunan Kilise ve Şapeller'i inceleyip İsa Peygamber'in hayatı ile ilgili frekslerin anlamlarını rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında meşhur yöresel testi kebabını tatmak üzere öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğini de aldıktan sonra aileleri dolayısıyla kavuşamayan iki aşığın hikayesini dinleyeceğimiz Aşk Vadisi'ne gidip peri bacaları arasında yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Avanos merkez ve Kızılırmak'da verilen serbest zaman sonra dönüş için hareket ediyoruz.
KAHVALTI: Otelde açık büfe
ÖĞLE YEMEĞİ: Tesiste yöresel testi kebabı menü

BALON TURU

Dünya'nın sayılı balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayacaksınız. Muhteşem gün doğumunu Erciyes Dağı'nın eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz. Balon turu, gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor. Balon kalkış yerine gelindiğinde, hafif bir kahvaltı yapılıyor. Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz. Ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz. Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz.

TÜRK GECESİ

Kapadokya'ya özgü, kayadan oyma, otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen, Türkiye`nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyecek. Aynı zamanda, dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varacaksınız. ( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, meyve vs. dahil) Türk gecesi Halayhan Restaurant`ta gerçekleşiyor. (Bölge yoğunluğu sebebiyle başka bir kaya oyma restaurantta gerçekleştirilebilir.)
Ekstra 70 TL

GENEL ŞARTLAR

UYARILAR

REHBER TAVSİYESİ

ULAŞIM

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Fiyata Dahil Olanlar / Olmayanlar

 • check-1 Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • check-1 Lüks Araçlar ile Ulaşım - Kişi sayısına göre araç verilir.
 • check-1 Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • check-1 Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • check-1 Bahar Gezileri Otobüsü İçerisindeki İkramlar
 • check-1 Bahar Gezileri Tur Güvencesi
 • check-1 Otellerde Açık Büfe veya Serpme 1 Sabah Kahvaltısı
 • check-1 Otellerde Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 1 Akşam Yemeği
 • check-1 Milli Park Giriş Ücretleri
 • check-1 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • remove Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • remove Programda belirtilen son gün akşam yemeği
 • remove Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • remove Öğle yemekleri
 • remove Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • remove Müze Kart
 • remove Kişisel Harcamalar
 • remove Ekstra belirtilen Tur ve Organizasyonlar
 • remove Türk Gecesi, Balon Turu, Atv Turu, Gün Batımı Turu, Vb Turlar

Tur Güzergahı / Lokasyon

Ico_maps Created with Sketch. Kapadokya

Yorum

0/5
Çok Kötü
Based on 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Average
0
Poor
0
Çok Kötü
0
Toplam 1 - 0 Sonuçtan 0 Sayfa Gösteriliyor.

Değerlendirmede Bulun.

Ico_close Created with Sketch.
Fiyat 449,00TL

Organizatör

admin

Kayıt Tarihi 2019

İlginizi çekebilecek diğer ilanlar

Abone Ol & Haber Al

Yeni Turlarımızdan Haber alın.

1
Merhaba, turlar hakkında bilgi almak istiyorum.
Powered by